Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1,2 kilograma marihuany zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku. 38 -latek aresztowany na trzy miesiące.

Kolejne skuteczne uderzenie w narkotykowy biznes. Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali 38-latka i zabezpieczyli ponad 1,2 kilogramy marihuany. Na wniosek żarskiej prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla podejrzanego

Policjanci służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Lubsku w minionym tygodniu przeprowadzili kolejną skuteczną realizację, zakończoną zatrzymaniem i wyeliminowaniem narkotyków z obiegu.

Realizacja została przeprowadzona 19 marca bieżącego roku na jednej z ulic w Lubsku. Kryminalni zauważyli w zaparkowanym audi 38-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, który według pozyskanych informacji miał mieć narkotyki. Podjęli w stosunku do niego czynności, jak się okazało mężczyzna miał przy sobie worek strunowy z zawartością suszu. W wyniku przeszukania samochodu w, którym przebywał policjanci znaleźli i zabezpieczyli wagę elektroniczną. Podczas dalszych działań w miejscu zamieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne narkotyki zapakowane w worek foliowy oraz kolejne wagi elektroniczne. Łączna ilość zabezpieczonego suszu to ponad 1243 gramy marihuany. 38-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na przesłuchanie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu. Za wymienione przestępstwa mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał zgromadzony przez policjantów dla Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Żarach był podstawą do skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku orzekając areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca 2024 roku policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zabezpieczyli narkotyki, szczegóły w poniższym komunikacie:

Blisko 1270 porcji narkotyków nie trafi do obiegu. 25-latek trafił do aresztu na 3 miesiące

  • zatrzymany z policjantem
  • woreczki z zielonym suszem na stole
Powrót na górę strony