Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 1270 porcji narkotyków nie trafi do obiegu. 25-latek trafił do aresztu na 3 miesiące

Policjanci z lubskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki ukrył w samochodzie i w mieszkaniu. Z tak dużej ilości można by było wydzielić blisko 1270 porcji. Na wniosek żarskiej prokuratury sąd aresztował 25-latka na 3 miesiące.

Policjanci służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Lubsku prowadzą liczne działania, które zmierzają do wyeliminowania zabronionych substancji z obiegu. Jedną ze skutecznych realizacji tego typu przeprowadzili 9 marca br. Na jednej z ulic w Lubsku zauważyli pojazd osobowy, a za kierownicą znanego im mężczyznę. Zawrócili za nim, by dokonać kontroli, mężczyzna zatrzymał się przy jednej z posesji i chciał uciec, co skutecznie uniemożliwili mu funkcjonariusze. Podczas przeszukania pojazdu znaleźli w nim worek foliowy z suszem, oraz opakowanie z białą substancją. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 25-latka, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejne narkotyki. Po sprawdzeniu testerem okazał się, że jest to marihuana oraz amfetamina. Zabronione substancje psychotropowe i środki odurzające zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Z ilości, którą posiadał zatrzymany można by było wydzielić blisko 1270 porcji.

Mężczyzna, 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz psychotropowych. Materiał zgromadzony przez policjantów dla Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Żarach był podstawą do skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku orzekając areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany z policjantem
  • susz koloru zielonego
  • biała kula
Powrót na górę strony