Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Od kilku dni Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń przebywał na terenach objętych powodzią, wszędzie tam, gdzie funkcjonariusze od pierwszych dni pomagają przez całą dobę mieszkańcom zalanych terenów. Brał udział w sztabach kryzysowych, spotykał się z wojewodami, starostami, burmistrzami i przedstawicielami służb, które razem z Policją ramię w ramię biorą udział w operacji POWÓDŹ 2024. Komendant, spotykając się z funkcjonariuszami, którzy z sercem i oddaniem nieprzerwanie niosą pomoc powodzianom, dziękował im oraz pracownikom Policji za ich zaangażowanie w trakcie powodzi i dużą empatię, jaką okazują mieszkańcom w tych trudnych chwilach.
Dodano: 30.09.2024 Komendant Główny Policji na terenach powodziowych -
Policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Towar oferował do sprzedaży na łęknickim bazarze 26-latek.
Dodano: 27.09.2024 Trefna odzież nie trafi na rynek -
Warto spotykać się ze społeczeństwem i warto przestrzegać przed działaniem oszustów. Policjanci z żarskiej komendy spotkali się z seniorami. Wspólnie debatowali o zagrożeniach, które czyhają na osoby starsze oraz o tym, co zrobić żeby ustrzec się przed działaniem oszustów.
Dodano: 27.09.2024 ,,Seniorze uważaj na oszustów"- pod takim hasłem przebiegła debata w Trzebielu -
Liczba seniorów w naszym społeczeństwie stale wzrasta. Często są to osoby wymagające naszej doraźnej lub stałej opieki. Na problemy związane z poruszaniem się, nakładają się też inne trudności, związane z chorobami typowymi dla wieku zaawansowanego. Mogą one powodować zaburzenia pamięci i orientacji, a w konsekwencji doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu, np. w przypadku zaginięcia takiej osoby. W kolejnej odsłonie kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM zainicjowanej przez Komendę Główną Policji postaramy się dostarczyć Państwu informacji i wskazówek, które mogą zapobiec tym tragicznym zdarzeniom.
Dodano: 25.09.2024 #JestemTuCZEKAM – co zrobić, aby zapobiec zaginięciu seniora? -
Wydarzenia ostatnich dni wykazały, że nawet podczas tak dramatycznej sytuacji, z jaką mamy do czynienia w południowo-zachodniej Polsce przestępcy nie mają żadnych skrupułów i wykorzystują każdą okazję celem realizacji swoich niegodziwych zamiarów. Stąd też obiektywnie stwierdzić należy, iż niezbędne jest prowadzenie systemowych działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu ochronę najwrażliwszych grup społecznych i ich najbliższych. Policja dostrzega te oczekiwania poszukując nowych i skutecznych metod działania oraz partnerów cechujących się wrażliwością społeczną, a jednocześnie otwartych do podjęcia tego rodzaju wyzwania.
Dodano: 25.09.2024 Nowe działania w ramach akcji społecznych #ZnamTeNumery i #DzielnicaBEZstrachu -
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie z seniorami. Temat przewodni to poprawa bezpieczeństwa oraz jak ustrzec sie przed działaniem oszustów. Spotkanie odbędzie się w Trzebielu
Dodano: 25.09.2024 Zapraszamy na debatę w Trzebielu -
Ostrzegamy przed oszustami, którzy proszą o kod BLIK. Mogą podszywać się pod naszych znajomych , dlatego weryfikujmy zawsze odbiorcę, zanim potwierdzimy transakcję lub przekażemy pieniądze.
Dodano: 25.09.2024 Zalecamy ostrożność i czujność podczas przesyłania kodu BLIK! -
Z jakich elementów składa się cały proces rekrutacji, na czym polega służba w poszczególnych wydziałach, jakie są profity i wynagrodzenie funkcjonariusza? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy podczas spotkania w Urzędzie Pracy w Żarach.
Dodano: 24.09.2024 Podczas spotkania w żarskim Urzędzie Pracy informowaliśmy uczestników, co zrobić żeby zostać policjantem. -
W sytuacji zagrożenia powodziowego należy śledzić na bieżąco prognozy, komunikaty i ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne.
Dodano: 24.09.2024 Jak postępować podczas powodzi -
Województwo Lubuskie nadal walczy z żywiołem i skutkami powodzi. Zagrożenie na Odrze właśnie wchodzi w kulminacyjny etap. Policja oraz pozostałe służby nie ustają w działaniach, które mają zabezpieczyć miejscowości leżące w pobliżu rzek przed zalaniem. W części naszego regionu nadal obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się po wałach przeciwpowodziowych. Niestety niektórzy mieszkańcy lubuskiego lekceważą zagrożenie i uprawiają tzw. „turystykę powodziową”.
Dodano: 23.09.2024 Lubuska Policja ostrzega przed uprawianiem „turystyki powodziowej”. Chodzenie po wałach przeciwpowodziowych i obiektach hydrotechnicznych jest zabronione