Aktualności

Długi weekend przed nami, policjanci z żarskiej komendy będą dbali o bezpieczeństwo podróżujących

Przed nami długi weekend, wiele osób w tym czasie decyduje się na wyjazdy nad morze lub w góry, wobec czego na drogach możemy spodziewać się większego ruchu. Policjanci z żarskiej komendy będą dbali, aby ruch odbywał się płynnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Od dzisiaj  (29 maja ) żarscy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczno-kontrolne ,, Boże Ciało”, które potrwają do 3 czerwca. To długi weekend, podczas którego spodziewać się można wzmożonego ruchu na drogach. Funkcjonariusze będą dbali, aby ruch na głównych ciągach komunikacyjnych odbywał się płynnie, a także bezpiecznie. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, czy pasy bezpieczeństwa są zapięte przez kierujących oraz pasażerów, oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

Funkcjonariusze  sprawdzają także, czy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Za nim wyruszymy w drogę poświęćmy chwilę, aby sprawdzić, czy nasz pojazd posiada światła, trójkąt, gaśnicę, ważne badania techniczne. W trasę wybierzmy się trzeźwi i wypoczęci, odpowiednio wcześniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

  • policjanci ruchu drogowego przy radiowozie
  • policjanci ruchu drogowego na drodze
  • policjanci ruchu drogowego stoją na drodze
Powrót na górę strony