Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmetarzy na terenie powiatu żarskiego - Aktualności - KPP Żary

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana organizacji ruchu w rejonach cmetarzy na terenie powiatu żarskiego

Data publikacji 29.10.2019

Nad bezpieczeństwem na drogach oraz w rejonie cmentarzy podczas akcji pn. ,,ZNICZ 2019" będą czuwali policjanci z żarskiej komendy. Przypominamy, że w związku z listopadowym świętem organizacja ruchu w rejonie cmentarzy będzie zmieniona.

Ogólnopolskie działania pn. ,,ZNICZ 2019potrwają do 3 listopada. W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów i pieszym nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz przyjezdnych będą czuwali policjanci z żarskiej komendy. W rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego, których celem jest ograniczenie utrudnień i poprawa jego płynności.

Cmentarz w Żarach;

Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul.Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego oraz Słowiczą. (Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od 30 pażdziernika do 4 listopada).

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ul. Żagańskiej.

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów zwracamy się z apelem o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ul. Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, tj. na ul. Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” ( na nowym parkingu w rogu cmentarza).

Cmentarz w Kunicach:

Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

Cmentarz w Lubsku:

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od dnia 31 października do 2 listopada 2019 r.

- ul. Pokoju na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Jodłowej będzie wyłączona z ruchu,

- ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Poznańską do ul. Warszawskiej będzie jednokierunkowa,

- ul. Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej,

-ul. Krótka wyłączona z ruchu,

-główny parking będzie znajdował się przy ul. Szpitalnej.

 

Zadbajmy o bezpieczeństwo:

-wybierając się na cmentarz zabierzmy ze sobą tylko niezbędną ilość pieniędzy,
- podczas porządkowania grobów, telefony oraz torebki trzymajmy przez cały czas przy sobie, nie pozostawiajmy ich na ławce czy płycie nagrobków,
-samochody parkujmy w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym , jak również nie utrudniały parkowania innym kierowcom,
-pamiętajmy, aby w pojazdach nie pozostawiać żadnych cennych przedmiotów typu torebki, nawigacje i telefony, gdyż mogą one stać się przedmiotem kradzieży,
-jeżeli mieszkamy w pobliżu cmentarzy, jeśli to możliwe wybierzmy się tam na pieszo lub komunikacją miejską.

Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć nasze mieszkanie przed kradzieżą: sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, w przypadku, kiedy wyjeżdżamy na kilka dni poprośmy sąsiada żeby zwrócił uwagę na to, kto pojawia się w rejonie naszej posesji.

Z uwagi na to, iż szybko robi się szaro i ciemno przypominają również o noszeniu odblasków przez pieszych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, a w szczególności w małych miejscowościach, gdzie cmentarze usytuowane są często w małej odległości od drogi.