Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Komendy Powiatowej Policji w Żarach
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Komendy Powiatowej Policji w Żarach
Komenda Powiatowa Policji w Żarach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony zary.policja.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
- Na stronie opublikowano dokumenty, które:
- pochodzą z różnych źródeł;
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym treść dokumentu;
- zostały opublikowane zgodnie z zasadami, które obowiązywały w innej instytucji;
- nie można zmienić ich struktury;
- zostały opublikowane, zanim ustawa o dostępności cyfrowej weszła w życie.
- Nie wszystkie zdjęcia i grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne, a tabele odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły. Szkolimy redaktorów naszego serwisu, ponieważ zależy nam na tym, aby umieli oni dodawać treści, które są zgodne ze standardami dostępności.
- Ze względu na ograniczenia systemowe serwisu nie wszystkie elementy treści zostały oznaczone znacznikiem lang.
- Nie wszystkie filmy, które zamieszczamy w naszym serwisie, mają napisy rozszerzone i audiodeskrypcję.
- Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Ze względu na ograniczenia techniczne aplikacje typu "wirtualny spacer" oraz system oceny treści nie są dostępne.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listękontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2. (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Koordynatorem dostępności w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach jest starszy aspirant Sylwia Tyburska Jednoosobowe Stanowisko do Spraw Prasowo - Informacyjnych. Kontakt z koordynatorem możliwy jest. - mejlowo sylwia.tyburska@go.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 79 412 28.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do starszego aspiranta Sylwii Tyburskiej - mejlowo sylwia.tyburska@go.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 79 412 28.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- nadkomisarz Sylwester Ksiuk — Komendant Powiatowy Policji w Żarach,
- Adres: ul. Legionistów 3, 68-200 Żary,
- mejl: sekretariat.kpp_zary@go.policja.gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe Informacje
Dostępność architektoniczna
Komenda Powiatowa Policji w Żarach - ul. Legionistów 3, 68 - 200 Żary
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Żarach, w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się na ulicy Legionistów 3 w Żarach. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku.
W holu głównym, po prawej stronie znajduje się okno dyżurki. Po lewej stronie usytuowane są fotele dla oczekujących na obsługę. Tuż za nimi znajduje się punkt obsługi interesantów, który dostępny jest doraźnie.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z holu jednostki i poruszają się po budynku w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika (osoby wprowadzającej). Przejście z holu do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami z możliwością ich otworzenia od zewnątrz tylko i wyłącznie przez osoby uprawnione. Przez drzwi prowadzące do dalszej części budynku może przejechać osoba poruszająca się na wózku.
Parkingi dla pojazdów interesantów – są zlokalizowane przed budynkiem komendy. Przed budynkiem jest wyznaczone jedno miejsce parkingowego dla osób z niepełnosprawnością.
Do wejścia głównego prowadzą schody, które nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością , w tym osób poruszających się na wózku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Po wejściu do budynku znajduje się Recepcja. Personel recepcji nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. W holu głównym, po prawej stronie od wejścia znajduje się stanowisko kierowania oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach, do którego zgłaszają się interesanci podczas nieobecności obsługi recepcji. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z punktu recepcyjnego i poruszają się po terenie Komendy Powiatowej Policji w Żarach w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika Policji Komendy Powiatowej Policji w Żarach (osoby wprowadzającej). Przejście z punktu recepcyjnego do dalszej części budynku zabezpieczone jest drzwiami, które otwierane mogą być tylko i wyłącznie przez osoby uprawnione od wewnątrz. Przez drzwi może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody, budynek jest dwupiętrowy
Interesanci mogą być obsłużeni w pomieszczeniu tzw. sali odpraw, które znajduje się na parterze budynku, w przypadku trudności w pokonaniu schodów prowadzących na I i II piętro budynku.
W budynku nie ma windy. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest także możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca.
Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony https://euslugi.policja.pl/
style="text-align:justify">
style="text-align:justify">Komisariat Policji w Lubsku
Komisariat Policji w Lubsku znajduje się na ulicy Wojska Polskiego 3 w Lubsku. Siedziba oznaczona jest tablicą informacyjną na gmachu budynku.
Przed budynkiem są wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść zarówno po schodach jak i po rampie umożliwiającej wjazd osobom poruszającym się na wózku. Schody i rampa wyposażone są w poręcze.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. Przy drzwiach wejściowych do budynku, które otwierają się automatycznie, znajduje się domofon.
Po prawej stronie wejścia znajduje się okienko do stanowisko kierowania dyżurnego Komisariatu Policji w Lubsku, który pełni rolę osoby informującej. Osoby pełniące służbę na tym stanowisku nie są przeszkolone w zakresie języka migowego.
W budynku komisariatu, na parterze znajduje się pomieszczenie do przyjmowania interesantów oraz toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością, w tym poruszającym się na wózku.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z punktu recepcyjnego i poruszają się po terenie komisariatu w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika komisariatu (osoby wprowadzającej). Przejście z poczekalni do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami, których otwarcie możliwe jest tylko za pomocą elektronicznego czytnika.
Dostęp na wszystkie kondygnacje budynku umożliwiają schody wyposażone w poręcze zamontowane po jednej stronie schodów. W budynku nie ma windy.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma systemu przywoławczego dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku jest czytelna informacja wizualna o drogach ewakuacji w postaci piktogramów oraz dźwiękowy systemu powiadamiania alarmowego.
Brak możliwości załatwienia sprawy w Komisariacie Policji w Lubsku z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
style="text-align:justify">
style="text-align:justify">Posterunek Policji w Jasieniu
Posterunek Policji w Jasieniu znajduje się przy ulicy Plac Wolności 1 . Przy posterunku znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych, nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Wejście do posterunku znajduje się od strony ulicy Plac Wolności. Oznakowane jest tablicą informacyjną.
Do budynku można wejść schodami przy których zamontowane są poręcze. Brak podjazdu dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.
W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową czynności z ich udziałem mogą zostać wykonane w miejscu zamieszkania , po wcześniejszym zgłoszeniu i umówieniu terminu.
Brak możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma systemu przywoławczego dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku istnieje czytelna informacja wizualna o drogach ewakuacji w postaci piktogramów, brak systemu powiadamiania alarmowego.
Posterunek Policji w Brodach
Posterunek Policji w Brodach znajduje się przy ulicy Kościuszki 3 . Przy posterunku znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych, jest wyznaczone miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Wejście do posterunku znajduje się od strony ulicy Kościuszki. Oznakowane jest tablicą informacyjną.
Do budynku można wejść schodami przy których zamontowane są poręcze. Brak podjazdu dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.
W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową czynności z ich udziałem mogą zostać wykonane w miejscu zamieszkania , po wcześniejszym zgłoszeniu i umówieniu terminu.
Brak możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma systemu przywoławczego dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku brak czytelnej informacji wizualnej o drogach ewakuacji w postaci piktogramów, brak systemu powiadamiania alarmowego.
Posterunek Policji w Łęknicy
Posterunek Policji w Łęknicy znajduje się przy ulicy 1 Maja 3 . Wejście do posterunku znajduje się od strony ulicy 1 Maja . Oznakowane jest tablicą informacyjną.
Wejście do budynku znajduje się na równym poziomie z chodnikiem. Na zewnątrz budynku , przy wejściu znajduje się przycisk-dzwonek dający możliwość zwrócenia się o pomoc przy pokonaniu jakichkolwiek barier.
Brak możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku jest informacja wizualna o drogach ewakuacji w postaci piktogramów, brak systemu powiadamiania alarmowego.
Posterunek Policji w Trzebielu
Posterunek Policji w Trzebielu znajduje się przy ulicy 20 Lutego 8 . Przy posterunku znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych, jest wyznaczone miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Wejście do posterunku znajduje się od strony ulicy 20 Lutego 8 . Oznakowane jest tablicą informacyjną.
Wejście do budynku znajduje się na równym poziomie z chodnikiem. Na zewnątrz budynku , przy wejściu znajduje się przycisk-dzwonek dający możliwość zwrócenia się o pomoc przy pokonaniu jakichkolwiek barier.
Brak możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku jest informacja wizualna o drogach ewakuacji w postaci piktogramów, brak systemu powiadamiania alarmowego.
Posterunek Policji w Przewozie
Posterunek Policji w Przewozie znajduje się przy ulicy Pocztowej 8. Przy posterunku znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych, nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Wejście do posterunku znajduje się od strony ulicy Pocztowej . Oznakowane jest tablicą informacyjną.
Budynek znajduje się na parterze, można wejść do niego pokonując jeden stopień schodów. Brak podjazdu dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.
W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową czynności z ich udziałem mogą zostać wykonane w miejscu zamieszkania , po wcześniejszym zgłoszeniu i umówieniu terminu.
Brak możliwości załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.
W okolicach budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma systemu przywoławczego dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
W budynku jest czytelna informacja wizualna o drogach ewakuacji w postaci piktogramów, brak systemu powiadamiania alarmowego.
Koordynator w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach do spraw zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:.
starszy aspirant Sylwia Tyburska
Telefon kontaktowy: 47 7941228, 51953684
Adres e-mail: rzecznik.kpp_zary@go.policja.gov.pl
RAPORT O STANIE DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO
PLAN DZIAŁANIA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŻARACH NA RZECZ POPRAWY ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI OSOBOM ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI NA LATA 2020 – 2024